راه کارهای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

اولین بار که لپ تاپ می خرید می توانید با کالیبره کردن باتری آن، طول عمر باتری را به حداکثر برسانید

 

برای این کار می بایست ابتدا لپ تاپ را شارژ نکنید و آن را آنقدر روشن نگه دارید تا باتری آن دشارژ شده و خاموش شود سپس آن را به شارژ وصل کرده و صبر کنید تا باتری لپ تاپ بصورت کامل شارژ شود پس از آن لپ تاپ را از شارژر جدا کرده و لپ تاپ را روش کرده و مجدا باتری را بصورت کامل دشارژ کنید. اپل پیشنهاد می کند اولین باری که لپ تاپ را می خرید حتما یک بار با این روش باتری آن را کالیبره کنید پس از آن نیز هر چند ماه یک بار این کار را انجام دهید تا طول عمر باتری همواره در بهترین حالت ممکن باقی بماند.

کاربران ویندوز می توانند از نرم افزار مجانی BatteryCare برای کنترل دشارژ شدن باتری وکالیبره کردن آن استفاده کنند
نرم افزار مجانی Battery Eater یک ابزار تحت سیستم عامل ویندوز است که قادر است باتری لپ تاپ را با صورت کامل و با استفاده از روش مصرف حداکثر انرژی آزمایش کند. این نرم افزار به شما گزارش می دهد که باتری لپ تاپ شما دقیقا چقدر دوام می آورد

 

اگر لپ تاپ شما مجهز به سیستم عامل Mac است می توانید از نرم افزار iStat Menus و ابزار داخلی مک با نام System Profiler استفاده کنید برای دسترسی به این ابزار وارد Utilities در Application شده و سپس About this Mac را انتخاب کنید در این قسمت شما اطلاعاتی در مورد سیستم و سلامت باتری به دست خواهید آورد.

 

تعداد نظرات : 1
این مطلب را به اشتراک بگذارید
امتیاز دهید

برهانی | انتشار: 1395/08/15

بنده تخصص و تجربه باتریهای شارژی دارم این مقاله کاملا علمی و تجربی هست و با این روش میتوان از حداکثر توان و عمر باطری استفاده کرد.یادمان باشد شارژ کامل و استفاده تا تخلیه کامل باطری بهترین روش است.

نشانی :خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر روبروی سفارت عراق خیابان ولدی پلاک 30 طبقه3 واحد7

تلفن تماس : 104-87147101