ثبت کریمخان ثبت برند ثبت انواع شرکت و اخذ جواز تاسیس

راهنمای خرید پردازنده intel Core i7

اخبارسخت افزار

پردازنده قلب تپنده سیستم کامپیوتری

یکی از مهم ترین و اساسی ترین قطعات لپ تاپ و کامپیوتر،cpu یا پردازنده است.پردازنده ها ممکن است تک هسته ای و یا چند هسته ای باشند.این قطعات به سه صورت corei3،corei5 و corei7 در بازار عرضه می شوند که یقیناً پردازنده های corei7 از سایر گزینه ها بهتر به ن ظر می رسد.درصورتی که می خواهید راجع به پردازنده corei7 اطلاعات بیشتری کسب کنید،مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم،اما پیش از بحث در مورد پردازنده های corei7 بهتر است نکاتی را در خصوص مفهوم هسته به شما ارائه دهیم.

 

مفهوم هسته یا Core

در بدو پیدایش پردازنده ها،cpuهای تک هسته ای ارائه شدند.هریک از هسته ها دارای سرعت محدودی هستند و این امکان را ندارند که از حدی معین کلاک آنها را بالاتر ببریم.شرکت های سازنده پردازنده ها بعدعا 2 هسته را در مجاورت یکدیگر قرار دادند که بدین وسیله این امکان فراهم خواهد شد که در آن واحد و به طور همزمان چندین برنامه اجرا شود.

 

راهنمای خرید پردازنده intel Core i7

لیست قیمت پردازنده


نکاتی مهم در خصوص پردازنده های corei7

پردازنده های corei7 اصولا برای کامپیوترهای رومیزی از 4 هسته به بالا هستند.پردازنده های corei7 با معماری های متفاوتی از قبیل nehalem،sandy bridge،ivy bridge و haswell کار می کنند.پردازنده های corei7 با معماری نهالم بسیار ضعیف تر از پردازنده های با معماری سندی بریج بوده و پردازنده هایی با معماری سندی بریج ضعیف تر از پردازنده های آی وی بریج هستند.پردازنده هایی با معماری نهالم برای لپ تاپ و کامپیوتر های شخصی با 3 رقم مشخص خواهند شد و تفاوت آن با سندی بریج و آی وی بریج دقیقاً در همین امر است.پردازنده های corei7 با معماری سندی بریج و آی وی بریج برای کامپیوترهای شخصی اصولاً با 4 رقم مشخص می شوند.نکته دیگری که در تمامی پردازنده های corei7 باید بدان اشاره نمود این است که اگر این نوع پردازنده ها با اعداد 600،700،800 و 900 آغاز می گردند از خانواده نهالم هستند،همچنین در صورتی که این پردازنده با رقم 2 آغاز شود از خانواده سندی بریج می باشد.در صورتی که در کامپیوترهای شخصی نام پردازنده با 38 و 39 آغاز گردد از خانواده سندی بریج مدل E بوده و چنانچه با رقم 3 آغاز گردد از خانواده آی وی بریج است.به علاوه اگر در لپ تاپ نیز نام پردازنده Corei7 با 3 آغاز شود از خانواده آی وی بریج می باشد.

در صورتی که در اسامی پردازنده های کامپیوتر از حرف  K استفاده شده بود این حرف نشانه آنلاک بودن پردازنده است و این امکان را به کاربر می دهد تا بتوان روی آن عمل اورکلاک انجام دهد.حرف S نیز بدین معناست که پردازنده مذبور کم مصرف است،حرف T نیز نشانه این است که پردازنده فوق العاده کم مصرف است.پردازنده corei7 با پسوند X نمایانگر نسخه Extreme است که دارای سرعت کلاک بیشتری نسبت به دیگر انواع پردازنده های corei7 است و علاوه بر این قابلیت اورکلاک را نیز دارند.حرف M به معنای سیار بودن،Qبه معنای 4 هسته ای بودن و L به معنای کم مصرف بودن است.پسوند E نیز نشانگر وجود سیستم Embedded روی پردازنده است.در این سیستم ها کلیه اعضا از قبل با هم تنظیم شده و جهت تعویض قطعه ای از روی برد باید لحیم آن را جدا کنیم.پردازنده های Embedded نسبت به سایر معماری های پردازنده های corei7 کم مصرف تر بوده و دارای حجم کمتری است.


انتشار : 1396/11/30
این مطلب را به اشتراک بگذارید

در رابطه با راهنمای خرید پردازنده intel Core i7 نظر دهید

0 نظر ثبت شده
امتیاز دهید

اخبار مرتبط

روش صحیح مقایسه پردازنده ها با هم چیست؟

روش صحیح مقایسه پردازنده ها با هم چیست؟

چهار شنبه 2 خرداد 1397

یکی از مهم ترین بخش های یک سیستم کامپیوتری سی پی یو یا همان پردازنده مرکزی است که در واقع بعنوان مغز سیستم قلمداد می شود.

کارت صدای خوب برای استودیو خانگی

کارت صدای خوب برای استودیو خانگی

سه شنبه 14 فروردین 1397

کارت صدا یکی از قطعات کامپیوتر است که کار آن ضبط و پخش صدا می باشد.کارت های صدا در استودیوهای خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.در این مطلب به معرفی چند نمونه کارت صدای خوب برای استودیو خانگی می پردازیم.

بهترین اسپیکرهای بلوتوثی موجود در بازار

بهترین اسپیکرهای بلوتوثی موجود در بازار

سه شنبه 14 فروردین 1397

اسپیکر های بلوتوثی یکی از وسایلی است که امروزه در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی برخی از اسپیکر های پر طرفدار بازار بپردازیم.

بهترین اسپیکرهای بلوتوثی موجود در بازار

بهترین اسپیکرهای بلوتوثی موجود در بازار

پنج شنبه 24 اسفند 1396

اسپیکر وسیله ای است که امروزه در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی برخی از اسپیکر های پر طرفدار بازار بپردازیم.

تفاوت کابل کراس با پچ کورد شبکه

تفاوت کابل کراس با پچ کورد شبکه

یک شنبه 6 اسفند 1396

امروزه سیستم های شبکه ای مبتنی بر کابل در اداره ها استفاده می شود و در دو نوع کراس و پچ کورد شبکه عرضه می گردند. در این بخش قصد داریم درباره تفاوت کابل های کراس و پچ کورد شبکه نکاتی بازگو می کنیم.

انواع پچ کوردها و خصوصیات آن‌ها

انواع پچ کوردها و خصوصیات آن‌ها

چهار شنبه 2 اسفند 1396

برای ایجاد اتصال میان وسایل الکترونیکی به وسیله ای دیگر جهت مسیریابی سیگنال های مورد نیاز از کابلی تحت عنوان کابل پچ کورد استفاده می شود.در این مطلب به بررسی دقیق پچ کوردها خواهیم پرداخت.

نشانی :خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر روبروی سفارت عراق خیابان ولدی پلاک 30 طبقه3 واحد7

تلفن تماس : 87147200-87147100