خیریه حضرت ابوالفضل

ثبت کریمخان ثبت برند ثبت انواع شرکت و اخذ جواز تاسیس

تفاوت لنزهای واید و تله در دوربین های عکاسی

اخبارگوناگون

در کار با دوربین های عکاسی یکی از مهم ترین موضوعاتی که در نظر گرفته می شود نوع لنز است که در دوربین استفاد شده است،دوربین های عکاسی اصولا مجهز به دو لنز واید و تله هستند.این دو نوع لنز با یکدیگر تفاوت ها و تشابهاتی دارند که در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوت لنز واید و تله در دوربین عکاسی بپردازیم.

 

لنز های واید

این نوع لنزها نسبت به لنزهای معمولی دارای فاصله کانونی کمتری هستند و همچنین زاویه دید این نوع لنزها اصولا از لنزهای نرمال بیشتر است بنابراین از لنزهای وایر بهتر است برای عکاسی مناظر و ساختمان ها استفاده نمود،همچنین اگر می خواهید عکس های گروهی بگیرید لنز واید می تواند برای شما بهترین گزینه باشد.لنزهای واید و زاویه دار به دلیل زاویه دیدی که در مقایسه با لنزهای نرمال دارند می توانند تصویر وسیع تری را ارائه دهند.جالب است بدانید زمانی که با لنزهای واید از زاویه بالا عکسبرداری می شود تصویر بسیار کوچک می شود و به صورت اغراق آمیزی حقارت تصویر را برای بیننده به رخ می کشد اما زمانی که از قسمت پایین تصویر گرفته می شود عظمت کاریکاتورگونه ای در عکس مشاهده می گردد به طوری که سایز عکس از سایز نرمال آن خیلی بیشتر است.

 

لنز های واید

لیست قیمت لنز دوربین


لنزهای تله فتو

عکاسان معمولا از این لنزها برای فاصله های دور استفاده می گردد،بنابراین در صورتی که می خواهید از صحنه های ورزشی و یا حیات وحش عکاسی کنید بهتر است از لنزهای تله فتو استفاده کنید.باید توجه داشته باشید که در این نوع لنزها همگام با افزایش فاصله کانونی زاویه دید کم شده و جثه لنز بزرگتر خواهد شد.لنزهای تله فتو اصولاً پلان های تصویر را در هم می فشارند و ازدحام و تراکم را در تصویر به وجود می آورند.این لنز ها میدان دید محدودی دارند و هر چه بزرگتر می شوند محدودیت میدان دید آن ها نیز افزایش می یابد.

 

لنزهای تله فتو


تفاوت لنزهای واید و تله

عمده تفاوت لنزهای واید و تله در پرسپکتیوهای آن هاست،در این مورد می توان گفت پرسپکتیو لنز واید بسیار شدیدتر از لنز تله است.اما در مورد لنز تله می توان این گونه گفت که در این گونه لنزها اجزای تصویر در هم فشرده تر می باشند.


انتشار : 1397/04/27
این مطلب را به اشتراک بگذارید

در رابطه با تفاوت لنزهای واید و تله در دوربین های عکاسی نظر دهید

0 نظر ثبت شده
امتیاز دهید

اخبار مرتبط

ایکس باکس بخرم یا پلی استیشن؟

ایکس باکس بخرم یا پلی استیشن؟

دوشنبه 15 بهمن 1397

حالا بیش از یک دهه است که بزرگ و کوچک، کودک و بزرگسال پای بازی‌های کامپیوتری می‌نشینند و لحظات خود را با هیجان و عطشِ بردن سپری می‌کنند. دیگر تقریبا در هر خانه‌ای که کودک و نوجوانی در آن حضور دارد کنسول بازی جزئی جدایی ناپذیر است.

راهنمای کامل انتخاب تور استانبول

راهنمای کامل انتخاب تور استانبول

سه شنبه 11 دی 1397

هر زمان که قصد سفر به یک مقصد، به‌خصوص شهری مثل استانبول را می‌کنید شرایط مختلف تورهای مسافرتی ممکن است انتخاب شما را کمی سخت و پیچیده کند. اما برگزیدن یک مناسب در زمان داشتن اطلاعات کافی می‌تواند سخت هم نباشد.

چگونگی تغییر در ثبت علامت های تجاری

چگونگی تغییر در ثبت علامت های تجاری

دوشنبه 21 آبان 1397

تغییرهایی در ارتباط با علامت های تجاری یا طبقه محصولات یا مالکین علامت های تجاری و همینطور تغییرهایی در ارتباط با آدرس و تابعیت و نمایندگان قانونی مالکین علامت های تجاری در ایران به رسمیت شناخته نمی شوند و مورد حمایت قرار نخواهند گرفت تنها در صورتیکه که در ایران ثبت گردند.

نحوه ی ثبت تغییرات در اساسنامه شرکتها

نحوه ی ثبت تغییرات در اساسنامه شرکتها

دوشنبه 21 آبان 1397

موسسات تجاری به طور معمول برای زمان مدیدی ایجاد می گردند.امور حاکم بر شرکت تجاری در مدت حیاتش دائما تغییر می یابد.از سویی،غالباً مفاد اساسنامه شرکتها بر اساس مفاد قانون تنظیم می گردد.

راهنمای ثبت تغییرات شرکت ها

راهنمای ثبت تغییرات شرکت ها

دوشنبه 21 آبان 1397

ثبت تغییرات شرکت یکی از اقداماتی است که ممکن است کارفرمایان تصمیم داشته باشند پس از ثبت شرکت به این امر بپردازند.پس از این که ثبت شرکت صورت گرفت ، شرکت مورد نظر می تواند در موارد اساسنامه شرکت تغییراتی ایجاد نمایند که این امر ثبت تغییرات شرکت نام دارد

بهترین سفر‌های عاشقانه در پاییز ۹۷

بهترین سفر‌های عاشقانه در پاییز ۹۷

دوشنبه 14 آبان 1397

به همراه بهترین همسفرتان بار سفر ببندید و در این روز‌های پاییزی چند روز را سفر کنید. آژانس آویسا تور‌های گردشگری به صرفه و منظمی را به مقاصد پر‌طرفدار گردشگری برنامه‌ریزی کرده است.

نشانی :خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر روبروی سفارت عراق خیابان ولدی پلاک 30 طبقه3 واحد7

تلفن تماس : 87147200-87147100