خیریه حضرت ابوالفضل

راهنمای سفر سه روزه به استانبول

اخبارگوناگون

استانبول یکی از نزدیکترین مقاصد سفرهای خارجی برای ایرانیان است. این شهر رازهای بسیاری را در دل خود پنهان کرده است و هر گوشه از آن سرشار از ناگفته های تاریخ است. ناگفته هایی که در دل مساجد، سواحل و طبیعت این شهر نهان شده اند و هر لحظه گردشگران بیشتری را به سوی خود فرا می‌خوانند. به همین دلیل است که می‌توان ساعت ها در حیاط مسجد کبود قدم زد و از دیدن کاشی کاری های آبی و زیبای آن سیر نشد. یا بازار بزرگ استانبول را آنقدر وجب به وجب متر کرد و غرق گچ کاری های تاریخی آن شد که حتی طلوع و غروب خورشید را هم از یاد برد. با همه اینها بدیهی است که نمی‌توان از فردی که یک بلیط هواپیما تهران استانبول را خریداری کرده است، انتظار داشت که در سفر خود تنها به دیدن یک مسجد برود یا فقط در تنگه بسفر قایق سواری کند. پس اگر قصد دارید به استانبول سفر کنید و نمی‌دانید چطور باید برای این کار برنامه ریزی کنید تا بیشترین بهره را از سفر خود ببرید، راهنمای سفر سه روزه به استانبول را در قاصدک 24 بخوانید.
 
راهنمای سفر سه روزه به استانبول
 
 

روز اول

 

برای کوچکترین چیزها حتی کارهای روزانه خود هم برنامه ریزی کنید. مثلاً برای صرف صبحانه به یکی از کافه های محلی بروید و قهوه ترک و باقلوا بخورید. بعد نزدیکترین اماکن تفریحی به محل اقامت خود را انتخاب کرده و چند ساعتی را به بازدید از آنها اختصاص دهید. مثلاً مسجد سلطان احمد یا همان مسجد کبود، یکی از اماکنی است که نباید به هیچ عنوان تماشای آن را پشت گوش بیندازید. این مسجد در زمان سلطنت سلطان احمد اول ساخته شده است و گردشگران میتوانند همه روزه به صورت تمام وقت به جز ساعات برپایی نماز از آن بازدید کنند. ورود به این مسجد برای بازدید کنندگان رایگان است و بهترین زمان برای بازدید از آن 45 دقیقه میباشد.
 
پس از آن میتوانید به دیدن کاخ توپکاپی بروید. این کاخ در نزدیکی مسجد آبی قرار دارد و میتوان با 6 دقیقه پیاده روی به ورودی آن رسید. این امر کمک میکند تا زمانی را در ترافیک از دست نداده و از برنامه روزانه خود به نحو احسن استفاده نمایید. کاخ توپکاپی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین قصرهای دنیا است و نماهای زیبای بیشماری را برای عکاسی به علاقمندان هدیه میکند. این کاخ همچنین چشم انداز منحصر به فردی به خلیج بسفر دارد و 3 ساعت زمان برای بازدید از آن کافی به نظر میرسد. برای بازدید از توپکاپی میتوانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 4 و 45 دقیقه به ورودی این قصر مراجعه کنید.
 
برای ناهار به یکی از رستوران های شهر بروید و خود را به یک وعده غذای خوشمزه ترکی مهمان کنید. برای این کار میتواند رستوران نصرت را انتخاب نمایید و از کیفیت بی نظیر غذاهای این رستوران لذت ببرید. فراموش نکنید برای اینکه بتوانید زمان ناهار را در رستوران نصرت سپری کنید میبایست از قبل در این رستوران میز رزرو کرده باشید.
 
روز اول
 
 
 
بعد از ظهر را به بازدید از بازار بزرگ استانبول اختصاص دهید و 2 ساعت تمام در میان زیبایی های این مکان تاریخی چرخ بزنید و خرید کنید. این بازار در زمان سلطان محمد دوم ساخته شد و در ابتدا به بازار پارچه فروشان جواهر شهره بود. بعدها اجناس دیگری نیز در زیر طاق های قوسی شکل این بازار به فروش رسید که گردشگران آنها را به عنوان سوغات یا یادگاری در چمدان های خود جای دادند. فراموش نکنید این بازار در روزهای یکشنبه، ظهر تعطیلات رسمی مربوط به اعیاد و اولین روز از این تعطیلات بسته است.
 
عصر را به خوردن خوراکی های سبک اختصاص دهید و از راحت الحلقوم و باقلوای ترکی نگذرید. بستنی خامه ای استانبول نیز دیگر انتخابی است که میتوانید برای عصرانه داشته باشید پس حتماً سری به کوچه های بی انتهای بازار بزنید و دلی از عزا درآورید.
 
در شب سری به خیابان استقلال بزنید و از مراکز خرید آن بازدید کنید. این خیابان سه کیلومتری یکی از مشهورترین خیابان های ترکیه است که در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. کافهها، رستوران ها، بوتیک ها و مراکز خرید استقلال در ۲۴ ساعت شبانه روز باز و مملو از جمعیت است پس از آنها نهایت لذت را ببرید.
 
استانبول
 
 

روز دوم

 

قبل از ساعت 9 از هتل خارج شوید و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به دولماباغچه بروید. این کاخ یکی از قصرهای تاریخی ترکیه است که در سال 1856 به دستور سلطان عبدالمجید یکم ساخته شد. دولماباغچه مزین به بزرگ ترین چلچراغ بلور بوهمی است که از طرف ملکه ویکتوریای اول به سران ترک اهدا شده است. جالب است بدانید این کاخ در بین سال های ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۹ به عنوان مرکز اداری اصلی امپراطوری عثمانی استفاده میشد. برای بازدید از دولماباغچه میتوانید یک ساعت از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعدازظهر روزهای سه شنبه، چهارشنبه، جمعه و یکشنبه را به این کار اختصاص دهید.
 
روز دوم
 
 
 
به کلیسای چورا بروید و از این بنا که قدمت آن به دوران بیزانس میرسد، بازدید کنید. جالب است بدانید این کلیسا امروزه به موزه تغییر کاربری داده است و 1 ساعت زمان برای تماشای آن کافی به نظر میرسد. پس از 12 دقیقه پیاده روی از کلیسا میتوانید به مسجد مهری ماه سلطان بروید. مهری ماه، دختر اول سلطان سلیمان بود که سنان، معمار مسجد علاقه شدیدی به او داشت اما سلطان، دخترش را به عقد رستم پاشا، وزیر خود درآورد و سنان را از این عشق بی بهره ساخت. برای بازدید از این مسجد میتوانید همه روزه به غیر از ساعات برپایی نماز به تپه ششم بروید و 45 دقیقه از زمان خود را به تماشای این مسجد اختصاص دهید.
 
برای ناهار میتوانید به رستوران قدیمی کافه سلطان مهمت بروید و خود را به صرف غذا در یک رستوران خانوادگی دعوت کنید. جالب است بدانید کافه سلطان مهمت از جمله معدود رستوران هایی است که از سال 1320 در استانبول فعال است و غذاها در آن به سبک قدیم و با دستورهای مخفی طبخ میشود.
 
پس از ناهار کمی استراحت کرده و سپس به گالاتا بروید و از منطقه مستعمره نشین رومی استانبول بازدید کنید. برج گالاتا برجی است که در سال 1348 میلادی به منظور محافظت از شاخ طلایی ساخته شد. این برج تا پل گالاتا 18 دقیقه فاصله دارد بدین ترتیب برای بازدید از هر دوی آنها به 2 ساعت و نیم زمان نیاز است. پل گالاتا پلی دو طبقه است که در امتداد خلیج شاخ طلایی بنا شده است. این پل در حقیقت همان پلی است که شمال و جنوب بخش اروپایی را به هم وصل میکند. به همین جهت از طبقه اول این پل برای عبور ماشین ها و از طبقه زیرین آن برای عبور افراد پیاده استفاده میشود. همچنین چندین رستوران در طبقه زیرین آن بنا شده است که امکان بازدید از آنها به صورت 24 ساعته مهیا است.
 
 

روز سوم

 

به ایا صوفیه بروید و از این بنا با معماری بی نظیر دوران بیزانس لذت ببرید. این بنا همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است و یک ساعت و نیم زمان برای لذت بردن از زیبایی آن هر چند که کافی نیست اما لازم به نظرمیرسد. جالب است بدانید ایا صوفیه در ابتدا به عنوان یک کلیسا بنا شد و کاربری آن در دوران عثمانی تغییر یافت اما هنوز هم با صلابت تمام در قلب استانبول میدرخشد و گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا میخواند.
 
از کشتی سواری در تنگه بسفر غافل نشوید و چشمان خود را در ساعات ابتدایی روز مهمان تماشای آبی نیلگون آن کنید. دسترسی به اسکله امینونو هر روز از ساعت 10 و نیم صبح تا 16:30 مهیا است و از 15 تا 25 لیر ترکیه هزینه دارد. بهترین زمان برای گشت و گذار در خلیج بسفر و تماشای غوغای مرغان دریایی در تورهای ویژه حدودا 2 ساعت به طول میانجامد.
 
روز سوم سفر
 
 
 
برای ناهار به کاراکوی بروید و در منوی منحصر به فرد آن غذاهای سنتی و مدرن را جستجو کنید. تستی به هر دو نوع غذا بزنید و از کیفیت غذاهای سرو شده نهایت لذت را ببرید.
 
عصر، سری به آکواریوم سی لایف استانبول زده و زیر تونلی از کوسه ها و ماهی های رنگارنگ قدم بزنید. برای این بازدید چیزی در حدود 2 ساعت زمان اختصاص دهید و از ورودی 80 لیری که برای این اکواریوم پرداخته اید نهایت بهره را ببرید.
 
شب را در مرکز خرید فروم سپری کنید و مایحتاج مورد نیاز خود را تهیه کنید. فروم یکی از بزرگترین مراکز خرید استانبول است که در آن هر نوع جنسی را با بالاترین کیفیت پیدا میکنید. این مجتمع مجهز به فود کورت، ژوراسیک لند، لگولند و فان لب است و بهترین مرکز خرید برای مسافرانی است که با تهیه چند بلیط هواپیما همراه با خانواده به ترکیه سفر کرده اند و مایل هستند خاطره ای خوش از این سفر را برای کودکان خود رقم بزنند.
 
بلیط هواپیما
 
 
و در پایان زودتر از شب های قبل به هتل بازگردید و خود را برای پرواز برگشت آماده کنید. فراموش نکنید که بهترین برنامه برای سفر خود را میبایست با توجه به موقعیت هتلتان بچینید با این حال اگر در نزدیکی خلیج بسفر به رزرو هتل بپردازید به خوبی به تمام این برنامه ها خواهید رسید.
 

انتشار : 1398/07/01
این مطلب را به اشتراک بگذارید

در رابطه با راهنمای سفر سه روزه به استانبول نظر دهید

0 نظر ثبت شده
امتیاز دهید

اخبار مرتبط

آشنایی با انواع قطار اتوبوسی و کوپه‌ای در ایران

آشنایی با انواع قطار اتوبوسی و کوپه‌ای در ایران

دوشنبه 25 شهریور 1398

سفر با قطار همیشه یکی از محبوب‌ترین روش‌ها و راه‌های رسیدن به مقصد بوده است، خصوصا اگر مسیر طولانی باشد و سختی‌های سفر با ماشین شخصی بیش‌تر شود و هزینه سفر هوایی نیز به صرفه نباشد.

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

سه شنبه 5 شهریور 1398

یکی از مهمترین تجهیزات در تمامی ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی سیستم مناسب گرمایشی می باشد. در دنیای مدرن امروزی انواع وسایل گرمازا که هریک از تکنولوژی خاص و شیوه ای مدرن پیروی می کنند تولید و در بازار جهت رفاه و آسایش افراد در سراسر دنیا عرضه می گردد.

مقایسه انواع کوپه‌های قطار

مقایسه انواع کوپه‌های قطار

یک شنبه 6 مرداد 1398

در این مقاله از سایت مستر بلیط سعی داریم به مقایسه انواع قطارها و انواع کوپه‌های قطار در ایران بپردازیم تا راحت‌تر و سریع‌تر بتوانید قطار و نوع کوپه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ویژگی های سیستم عامل مدرن Windows Core از زبان مایکروسافت

ویژگی های سیستم عامل مدرن Windows Core از زبان مایکروسافت

پنج شنبه 9 خرداد 1398

مایکروسافت در نمایشگاه کامپیوتکس 2019 تایوان از سیستم عامل جدیدی رونمایی می کند که می تواند آینده کامپیوترهای شخصی بر پایه ویندوز را دچار تحول نماید.

آموزشگاه موبایل و لپ تاپ کامتک پیشرفت تضمینی شما در بازار کار

آموزشگاه موبایل و لپ تاپ کامتک پیشرفت تضمینی شما در بازار کار

شنبه 4 خرداد 1398

در دنیای دیجیتال امروز باید برای شروع کار تعمیرات هم اطلاعات آکادمیک خوبی داشته باشیم و هم بصورتی کار عملی روی تجهیزات دیجیتال مانند لپ تاپ، موبایل و تبلت انجام دهیم تا بهترین نتیجه را در بازار کسب و کار بدست آوریم.

قیمت سفر به خارج از ایران نظیر استانبول، دبی و مالزی چقدر است؟

قیمت سفر به خارج از ایران نظیر استانبول، دبی و مالزی چقدر است؟

شنبه 28 اردیبهشت 1398

این روزها این سوال که سفر به خارج از ایران نظیر استانبول، دبی و مالزی چقدر است ؟ موضوعی است که ذهن مسافران را درگیر خود کرده است حالا چرا این سه مقصد ؟!

نشانی :خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر روبروی سفارت عراق خیابان ولدی پلاک 30 طبقه3 واحد7

تلفن تماس : 87147200-87147100