آسیب ‌پذیری واتساپ از کار انداختن اپ اعضای گروه را ممکن می ‌کند

اخباراخبار فناوری

امروزه شرکت امنیتی چک پوینت ریسرچ، اکسپلویتی پیدا کرده که در آن کاربری می ‌تواند با دستکاری پارامترهای خاصی، از دسترسی تمام اعضای یک گروه به واتساپ جلوگیری کند.شیوه کار این اکسپلویت به این شکل است که کاربر در یک گروه عضو شده و پارامترهای مختص رابط کاربری واتساپ وب را تغییر می دهد حلقه اکسپولیتی تولید می نماید که باعث می شود واتساپ بدون وقفه کرش شود.براثر این کار کاربران از گروه بیرون انداخته می ‌شوند و حتی تاریخچه چت ‌های اعضای گروه هم پاک خواهد شد.برای اینکه این اکسپلویت از بین برود باید این برنامه پاک شده و مجددا نصب گردد.

آسیب ‌پذیری واتساپ از کار انداختن اپ اعضای گروه را ممکن می ‌کند

لازم به ذکر است که این دومین اکسپولیتی است که شرکت Check Point Researchتشخیص داده است.این کمپانی سال گذشته هم در این برنامه یک اکسپولیت کشف کرده بود که تبعیاتی بسیار بدتر از اکسپلویت اخیر داشت.اکسپلویت FakesAPP به کاربران این امکان را می ‌داد که با تغییر پیام دیگر کاربران عضو یک گروه، باعث بروز مشکلات زیادی برای آن ها شود.اکسپلویت FakesAPP نیز با تغییر پارامترهای مشخصی از رابط کاربری تحت وب واتساپ رخ می دهد.ولی این پیام رسان معروف به سرعت این اکسپلویت را برطرف نموده و از شهریور ماه و آپدیت ۲.۱۹.۵۸ نیز دیگر این آسیب‌پذیری در این پیام رسان وجود ندارد. پس در صورتی که تاکنون واتساپ خود را آپدیت نکردید، بهتر است به سرعت این کار را انجام دهید و همیشه اطمینان داشته باشید که از آخرین نسخه از برنامه‌ها استفاده می ‌کنید.
 


انتشار : 1398/10/12
این مطلب را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

ویدئوکال 8 نفره در واتساپ

ویدئوکال 8 نفره در واتساپ

پنج شنبه 18 اردیبهشت 1399

در این مقاله به یکی از قابلیت های تازه واتساپ که افزایش کاربرهای ویدئوکال به 8 نفر است را مورد بررسی قرار داده ایم.

نسخه جدید برنامه Your Phone

نسخه جدید برنامه Your Phone

چهار شنبه 30 بهمن 1398

این روزها مایکروسافت برنامه ای تحت عنوان Your Phone را طراحی نموده است که در حقیقت این برنامه واسطه ای میان دستگاه های اندروید و iOS با ویندوز می باشد.

دارک مود واتساپ برای تعدادی از کاربران اندروید منتشر شد

دارک مود واتساپ برای تعدادی از کاربران اندروید منتشر شد

پنج شنبه 3 بهمن 1398

واتساپ بعد از قرن ها دارک مود یا حالت تاریک را در اختیار کاربران گذاشته است.اخیراً جدیدترین نسخه بتای واتساپ در گوگل پلی منتشر شده است.

چند عکس در یک استوری

چند عکس در یک استوری

پنج شنبه 28 آذر1398

امروزه اینستاگرام قابلیت جدیدی را معرفی کرده با این قابلیت می توان چندین تصویر در قالب یک استوری ارائه داد.

پیوست ایمیل به ایمیل در جیمیل ممکن شد

پیوست ایمیل به ایمیل در جیمیل ممکن شد

پنج شنبه 21 آذر1398

گوگل قابلیتی را برای شما طراحی نموده که به واسطه آن می توانید تعداد زیادی ایمیل راه به شکل فایل پیوست به ایمیل اصلی خود اضافه کنید و آن ها را یکجا برای مخاطب خود ارسال کنید.در این مقاله این راهکار را مورد بررسی قرار می دهیم.

اپلیکیشن Duolingo با 5 زبان زنده دنیا

اپلیکیشن Duolingo با 5 زبان زنده دنیا

پنج شنبه 6 تیر 1398

اپلیکیشن Duolingo آموزش زبان اخیرا تدریس کامل زبان عربی را نیز به کاربران ارائه می دهد تا بدین ترتیب، از کلیه پنج زبان زنده دنیا پشتیبانی کند

نشانی :خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر روبروی سفارت عراق خیابان ولدی پلاک 30 طبقه3 واحد7

تلفن تماس : 87147200-87147100