خیریه حضرت ابوالفضل

ثبت کریمخان ثبت برند ثبت انواع شرکت و اخذ جواز تاسیس

چگونگی تغییر در ثبت علامت های تجاری

اخبارگوناگون

تغییرهایی در ارتباط با علامت های تجاری یا طبقه محصولات یا مالکین علامت های تجاری و همینطور تغییرهایی در ارتباط با آدرس و تابعیت و نمایندگان قانونی مالکین علامت های تجاری در ایران به رسمیت شناخته نمی شوند و مورد حمایت قرار نخواهند گرفت تنها در صورتیکه که در ایران ثبت گردند.

 

چگونگی تغییر در ثبت علامت های تجاری

 

بر اساس ماده ۱۳۸ بخش نامه اجرایی قانون مزبور، صاحب برند موظف می باشد هر گونه تغییرات درمورد اسم، آدرس، تابعیت و محل سکونت یا اعطاء مجوز بهره گیری از برند یا منتقل نمودن و یا اعراض از برند به ثبت رسیده به اطلاع مرجع ثبت برساند. انجام چنین تغییرهایی با مراعات نمودن ضوابط قانون و بخش نامه اجرایی آن همراه می گردد. در صورتی که در طبقه بندی بین المللی علامت های تجاری به ثبت رسیده، تغییرهایی صورت گیرد صاحبان علامت های تجاری امکان این را دارند که از مرجع ثبت تقاضا کنند که تغییرهای ذکر شده در گواهینامه علامت ها اعمال گردد.

موسسه حقوقی کریم خان در این مقاله به بیان روال تغییر در ثبت علامت های تجاری می پردازد.

هر نوع تغییراتی در مالکیت ثبت علامت جمعی یا تغییراتی در اظهارنامه ثبت علامت جمعی مشروط بر مجوز قبلی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. چنانچه تغییرات در مالکیت ثبت علامت  فردی یا جمعی در موردهایی همچون ماهیت، مبدا، مراحل تولید، خصوصیات یا سازگاری با اهداف محصولات یا خدمات، باعث گمراهی یا اغفال همگانی گردد اعتبار کافی را نخواهد داشت.اگر در هنگام تمدید ثبت، تغییری در برند صورت پذیرد، رعایت کردن قوانین و ضوابط منوط بر تغییرها از هر جهت ضروری می باشد.

چنانچه تاریخ انقضای مدت اعتبار برند فرا رسیده باشد، ثبت همان علامت از سوی مالک علامت یا سایر افراد، مطابق تمامی قوانین و ضوابط و تشریفات مرتبط با ثبت علامت های تجاری صورت می پذیرد. اشخاص ذی نفع قادرند طی سی روز از تاریخ انتشار آگهی مربوطه، اعتراض خودشان را ارائه دهند.

موسسه ثبت کریم خان پیوست های فرم تغییر آدرس صاحب علامت های تجارتی را بصورت زیر عنوان می کند:
 

  •     اصل آخرین مدرک مورد اعتبار ثبت علامت های تجاری.
  •     رونوشت شناسنامه و کارت ملی صاحبان حق امضاء برای شخص حقوقی بر اساس آخرین روزنامه رسمی.
  •     رو نوشت آخرین روزنامه رسمی اشخاص حقوقی ( سازمان یا شرکت ها و غیره ) بر پایه معرفی اعضا هیئت مدیران و صاحبان و صاحب حق امضاء مجاز.
  •     وکالتنامه چنانچه درخواست به وسیله ی وکیل صورت گرفته باشد.
  •     معرفی نامه وکیل شخص حقوقی مشروط بر اینکه درخواست به وسیله ی او ارائه گردیده باشد.
  •     قبض تادیه هزینه های قانونی.

 

پیوست های تغییرات اسم صاحب علامت های تجاری

  •     اصل یا رو نوشت نهایی ترین گواهی ثبت برند
  •     مدارک مثبت هویت درخواست کننده (رو نوشت شناسنامه،رو نوشت کارت ملی و صفحه توضیحات )
  •     وکالتنامه چنانچه درخواست به وسیله ی وکیل صورت گرفته باشد.
  •     قبض تادیه هزینه های قانونی

تغییرهایی در ارتباط با آدرس و اسم مرکز مالک برند و یا اینکه در ارتباط با آدرس نماینده قانونی او در ایران، به آگهی نیازمند نیست. اما سایر تغییرهای در ارتباط با صاحب برند یا نماینده قانونی برند، و همچنین تغییرهای در ارتباط با برند تجارتی و طبقه محصول، می بایست حتماً به هزینه مالک برند در روزنامه رسمی انتشار یابد.بر پایه ماده ۱۴۶، تمامی تغییرها و انتقالات یا ابطال و پایان و یا اعراض از علائم به ثبت رسیده در صفحه مخصوصی که به ثبت برند مربوط می باشد، ثبت و در ظهر گواهی نامه علامت قید شود و به استثنای مواردی چون تغییر آدرس، هزینه ذی نفع طی ۳۰ روز از تاریخ ثبت در روزنامه رسمی آگهی گردد.

مورد های ذکر شده تا آن زمان که ثبت نشده اند در مقابل اشخاص ثالث قابلیت استناد را ندارد. ثبت آن ها مشروط بر تادیه هزینه های تعیین شده در جداول هزینه و چنانچه لازم باشد هزینه منتشر شدن آگهی مربوطه می باشد.


مجموعه ی ثبت شرکت کریم خان با افتخار آماده ی ارائه ی انواع خدمات ثبتی و حقوقی خویش به شما می باشد.
 
خدمات ثبت شرکت کریم خان (sabtkarimkhan)

_ ثبت شرکت
_اخذ کارت بازرگانی
_ثبت طرح صنعتی
_اخذ جواز تاسیس
_اخذ کد اقتصادی
_ اخذ پروانه بهره برداری

 

ارتباط با ما

    تهران میدان ولیعصر خیابان کریم خان خیابان به آفرین کوچه ولدی پلاک 39 ساختمان کریم خان
    Info@sabtkarimkhan.com
    02187146
    09101409081

 


انتشار : 1397/08/21
این مطلب را به اشتراک بگذارید

در رابطه با چگونگی تغییر در ثبت علامت های تجاری نظر دهید

0 نظر ثبت شده
امتیاز دهید

اخبار مرتبط

ایکس باکس بخرم یا پلی استیشن؟

ایکس باکس بخرم یا پلی استیشن؟

دوشنبه 15 بهمن 1397

حالا بیش از یک دهه است که بزرگ و کوچک، کودک و بزرگسال پای بازی‌های کامپیوتری می‌نشینند و لحظات خود را با هیجان و عطشِ بردن سپری می‌کنند. دیگر تقریبا در هر خانه‌ای که کودک و نوجوانی در آن حضور دارد کنسول بازی جزئی جدایی ناپذیر است.

راهنمای کامل انتخاب تور استانبول

راهنمای کامل انتخاب تور استانبول

سه شنبه 11 دی 1397

هر زمان که قصد سفر به یک مقصد، به‌خصوص شهری مثل استانبول را می‌کنید شرایط مختلف تورهای مسافرتی ممکن است انتخاب شما را کمی سخت و پیچیده کند. اما برگزیدن یک مناسب در زمان داشتن اطلاعات کافی می‌تواند سخت هم نباشد.

نحوه ی ثبت تغییرات در اساسنامه شرکتها

نحوه ی ثبت تغییرات در اساسنامه شرکتها

دوشنبه 21 آبان 1397

موسسات تجاری به طور معمول برای زمان مدیدی ایجاد می گردند.امور حاکم بر شرکت تجاری در مدت حیاتش دائما تغییر می یابد.از سویی،غالباً مفاد اساسنامه شرکتها بر اساس مفاد قانون تنظیم می گردد.

راهنمای ثبت تغییرات شرکت ها

راهنمای ثبت تغییرات شرکت ها

دوشنبه 21 آبان 1397

ثبت تغییرات شرکت یکی از اقداماتی است که ممکن است کارفرمایان تصمیم داشته باشند پس از ثبت شرکت به این امر بپردازند.پس از این که ثبت شرکت صورت گرفت ، شرکت مورد نظر می تواند در موارد اساسنامه شرکت تغییراتی ایجاد نمایند که این امر ثبت تغییرات شرکت نام دارد

بهترین سفر‌های عاشقانه در پاییز ۹۷

بهترین سفر‌های عاشقانه در پاییز ۹۷

دوشنبه 14 آبان 1397

به همراه بهترین همسفرتان بار سفر ببندید و در این روز‌های پاییزی چند روز را سفر کنید. آژانس آویسا تور‌های گردشگری به صرفه و منظمی را به مقاصد پر‌طرفدار گردشگری برنامه‌ریزی کرده است.

حضور تیم زولای ایران در مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیکی

حضور تیم زولای ایران در مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیکی

چهار شنبه 2 آبان 1397

مسابقات جهانی بازی کامپیوتری زولا در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد و برای اولین بار نماینده ایران با تیم های ترکیه و لهستان در مسابقات رسمی زولا به رقابت پرداختند.

نشانی :خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر روبروی سفارت عراق خیابان ولدی پلاک 30 طبقه3 واحد7

تلفن تماس : 87147200-87147100